SKCh im. Ks. Piotra Skargi – katolicy na rzecz obrony chrześcijańskiej cywilizacji

Akcja na rzecz budowy kaplic katolickich w dotkniętym wojną Sudanie Południowym to nie wyjątek, ale reguła działalności tego środowiska. Katolicy świeccy skupieni wokół SKCh im. Ks. Piotra Skargi od dekad działają na rzecz odbudowy cywilizacji chrześcijańskiej, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Dziś po krótce opiszemy jedną z kluczowych inicjatyw SKCh na polu krajowym.

welcome to buy our cheap swiss relogios replica. typically the the watchmaking industry heart and soul stands out as the first step toward swiss https://luxuryreplicawatch.to. information about luxury paneraireplica.ru. high quality https://www.vapesstores.de/ shows quite a few great mid- to high-end watches. fulfill the goals and desires of all folks the entire world will be the search for luxury sunglasses wholesale. 100% quality swiss omegawatch.to. choose your vapesshop.pl e-papieros – find a store ¨c keep in touch. www.vancleefarpelsreplica.ru in this modern society.

SKCh im. Ks. Piotra Skargi

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi to organizacja działająca już ponad 20 lat na rzecz promowania i obrony podstawowych wartości chrześcijańskiej cywilizacji. SKCh im. Ks. Piotra Skargi  działa na wielu płaszczyznach, prowadząc działalność społeczną, religijną, kulturalną i charytatywną, a także angażując się w badania i edukację oraz formowanie katolickich elit.

 

Jednym z kluczowych elementów działalności stowarzyszenia jest praca na rzecz przeciwdziałania degradacji kultury chrześcijańskiej w Polsce i Europie. SKCh im. Ks. Piotra Skargi przeprowadza wiele inicjatyw, których celem jest przebudzenie sumień Polaków oraz promowanie tradycyjnych wartości, takich jak rodzina, tradycja, własność i niewzruszone zasady moralne. Organizacja prowadzi kampanie promujące tradycyjną pobożność, akcje społeczne i charytatywne.

 

Marsze Dla Życia i Rodziny

Jedną z kluczowych inicjatyw zainicjowanych i współorganizowanych przez Stowarzyszenie są Marsze Dla Życia i Rodziny. Jest to polska inicjatywa, która powstała na fali inspiracji Marszem Dla Życia w Waszyngtonie. Pierwszy Marsz Dla Życia i Rodziny zorganizowany został w Warszawie w 2006 roku przez SKCh im. Ks. Piotra Skargi i Fundację Pro – Prawo Do Życia.

 

Choć w marszach często uczestniczą duchowni i politycy, to za ideą marszu stoi przede wszystkim środowisko katolików świeckich, którzy popierają życie od poczęcia do naturalnej śmierci oraz wartości rodzinne.

 

Marsze Dla Życia i Rodziny stanowią alternatywę dla parad równości, które skupiają się na fałszywych postulatach równouprawnienia i tolerancji. Marsze natomiast koncentrują się na tradycyjnym modelu życia opartym na wartościach chrześcijańskich. Rokrocznie, od 2008 roku, w wielu miastach Polski odbywają się kolejne edycje inicjatywy, a liczba uczestników popierających ideę marszu rośnie.

 

Organizatorzy Marszy Dla Życia i Rodziny celowo unikają nadmiernej powagi, dbając o to, by w trakcie marszów obecne były orkiestry i zespoły taneczne, co ma dodatkowo podkreślić pozytywny, radosny charakter tych manifestacji. Wsparcie dla idei marszu wyrazili również znani Polacy, takie jak Przemysław Babiarz, Dominika Figurska, czy Rafał Patyra.

 

W 2022 roku największe Marsze Dla Życia i Rodziny odbyły się w Warszawie i w Krakowie. Manifestacja w stolicy zaplanowana na niedzielę 18 września otrzymała przydomek „narodowy”, a także patronaty, w tym m.in. Konferencji Episkopatu Polski oraz licznych mediów. W Krakowie Marsz Dla Życia i Rodziny miał miejce się tydzień później, a hasłem marszu były słowa „Dziecko w sercu Krakowa”. Coraz większa liczba uczestników, którzy wraz z organizatorami manifestują swoje poparcie dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz dla wartości rodzinnych, świadczy o rosnącej popularności Marszy Dla Życia i Rodziny w Polsce a co za tym idzie za słusznością zaproponowanej przez Stowarzyszenie inicjatywy.

 

 

 

Copyright by Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi

WWW.PIOTRSKARGA.PL